Najczęstsze pytania

Masz pytania? Sprawdź poniżej – możliwe, że mamy już na nie odpowiedzi.

czytaj więcej

Urządzenia akumulatorowe mają kilka istotnych zalet. Pierwszą z nich jest koszt źródła uzyskania energii – koszt jednostkowy prądu jest niewspółmiernie niższy od kosztu litra paliwa. Silnik elektryczny nie wymaga stosowania oleju i różnego typu mieszanek, filtrów, świec zapłonowych. Niezaprzeczalną zaletą silników elektrycznych jest ich wydajność przy jednoczesnej cichej pracy i braku emisji spalin. Wysoki moment obrotowy silnika elektrycznego sprawia, że urządzenie jest w stanie rozpędzić się do dużych prędkości niemal z miejsca, co przy pracy w ogrodzie, przy ścinaniu trawy czy kawałków drewna, ma ogromne znaczenie.

Nasza oferta obejmuje trzy linie akumulatorów o dwóch rodzajach pojemności (2,0 Ah i 4,0 Ah). Z myślą o przydomowych ogródkach i małych działkach powstała linia 24 V – ogniw wyjątkowo lekkich, a przy tym mocnych oraz wydajnych, doskonałych do drobnych prac. Doskonała dla kobiet czy osób starszych oraz działkowiczów. W przypadku średniej wielkości ogrodów, szczególnie do pracy przy zieleni w domach jednorodzinnych położonych na terenach miejskich czy podmiejskich, świetnie sprawdzają się akumulatory 40 V, a do tych największych i najcięższych oraz do pracy na dużych działkach na terenach rekreacyjnych przewidziano akumulatory 60 V oferujące dużą moc i długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Tak. Zamienne wykorzystywanie ogniw 2,0 Ah i 4,0 Ah jest możliwe, o ile pracujemy na tym samym typie napięcia – dedykowanemu urządzeniom z tej samej linii (24 V, 40 V, 60 V). Praca na akumulatorach 2,0 Ah i 4,0 Ah odbywa się z tą samą wydajnością, ale skraca się jej czas. Jednostka Ah (amperogodzina) to miara pojemności ogniwa określająca zdolność do zasilania przez akumulator obwodu elektrycznego prądem o określonym natężeniu przez określony czas.

Akumulatory Greenworks zostały zaprojektowane od A do Z przez naszych inżynierów – litowo-jonowe ogniwa o charakterystycznym kształcie są ładowane poprzez umieszczenie ich w specjalnie stworzonych do tego ładowarkach. Każda linia akumulatorów (24 V, 40 V i 60 V) ma przypisaną do siebie linię ładowarek. Stosowanie zamienników może spowodować uszkodzenie mechaniczne baterii.

Silniki bezszczotkowe zapewniają do 30% więcej mocy oraz 70% niższe drgania niż tradycyjne silniki szczotkowe, co czyni pracę znacznie wydajniejszą i komfortową. Są przy tym tańsze w eksploatacji i zdecydowanie bardziej niezawodne dzięki mniejszej liczbie części podatnych na uszkodzenia. Brak szczotek oznacza także mniej tarcia i mniej generowanego ciepła, które wymaga odprowadzenia, a także brak iskrzenia, co przekłada się na wyższą prędkość i większy moment obrotowy urządzenia oraz na mniejsze straty zużycia energii.

Korpus metalowy charakteryzuje dużo wyższa wytrzymałość na uderzenia (np. spowodowanych przez szyszki czy rozdrobnione mniejsze gałęzie), ale jest narażony na korozję i odprysk lakieru. Z kolei korpus z tworzywa sztucznego jest dużo lżejszy, nie podlega korozji, ale jest nieco mniej wytrzymały na uderzenia.

Mulczowanie to zabieg sprzyjający poprawie kondycji trawnika, zapewniający jego odpowiednie odżywienie, spowalniający wzrost chwastów i zmniejszający parowanie wody. Opiera się na rozdrobnieniu pokosu i pokryciu powierzchni trawnika jego cienką warstwą. Pozostawiony przez kosiarkę pokos podlega rozkładowi, zamieniając się w naturalny nawóz.

Nie można wyznaczyć okresu czasu, po którym nóż należy bezwzględnie zaostrzyć. Jednoznacznym sygnałem, że ostrzenie noża kosiarki należy przeprowadzić, jest rwanie trawy przez urządzenie. Nóź w kosiarce potrafi się odkształcić także w momencie przypadkowego uderzenia o korzeń czy mały kamień. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan naszego noża, gdyż ma on ogromny wpływ na wygląd trawnika. Wówczas należy oddać sprzęt w ręce specjalisty lub spróbować naostrzyć nóż samemu – pamiętając m.in. o tym, że nóż kosiarki ostrzy się tylko z jednej strony. Jak to zrobić? Przeczytacie o tym w naszym poradniku. Firma Greenworks do każdego modelu kosiarki oferuje oryginalny nóż (jako część zamienna), co zapewnia zawsze najwyższy standard pracy.

Kosiarki z napędem oznaczają przede wszystkim wygodę pracy – urządzenie nie musi być popychane przez użytkownika - wystarczy kontrolować, by jechało w wyznaczonym kierunku. Modele z napędem świetnie sprawdzają się na dużych trawnikach, gdzie nie występuje zbyt dużo nasadzeń. Jeśli twoja działka znajduje się na terenie nierównym, pagórkowatym czy górskim, kosiarka akumulatorowa z napędem to najlepsze i jedyne rozwiązanie - trzeba pamiętać, że nie należy kosić kosiarką spalinową tego typu terenu, gdyż grozi to uszkodzeniem jej silnika, co nie podlega warunkom gwarancyjnym. Za kosiarkami bez napędu na pewno przemawia niższa cena, jednak wymagają większego wysiłku włożonego w pracę. Modele bez napędu to dobry wybór dla właścicieli mniejszych ogrodów z mniejszymi trawnikami i większą liczbą wymagających lawirowania zakamarków.

Pracująca pilarka wymaga stałego dostarczania oleju do układu tnącego – co zapewnia system automatycznego smarowania łańcucha. Ten chroni pilarkę przed niewystarczającym smarowaniem, co pozwala uniknąć przegrzania łańcucha i prowadnicy, ograniczyć zużycie układu tnącego oraz ograniczyć ryzyko awarii.

Pilarki wyposażone w elektroniczny hamulec bezpieczeństwa gwarantują komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. W przypadku zwolnienia hamulca bezpieczeństwa znajdującego się przy dłoni, następuje natychmiastowe zatrzymanie napędu łańcucha. W momencie kiedy urządzenie napotyka na przeszkodę podczas pracy (np. niewłaściwy kąt cięcia lub wybicie łańcucha na wskutek zetknięcia końcówki prowadnicy z drzewem lub innym przedmiotem) łańcuch automatycznie i błyskawicznie jest zatrzymywany. A to daje użytkownikowi szansę na spokojną i bezpieczną reakcję.

Urządzenie wyposażono w wymienne końcówki – zawierające element tnący w postaci piły z łańcuchem oraz nożyce do żywopłotu – których zmiana odbywa się beznarzędziowo. Łatwa regulacja naciągu łańcucha sprawia, że przejście z nożyc do pilarki jest wygodne i szybkie.

Tak. Pilarki akumulatorowe dorównują siłą i wydajnością cięcia pilarkom zasilanym spalinowo. Podstawą jest wyższy moment obrotowy, co przekłada się na błyskawiczną pracę łańcucha na najwyższych obrotach. Ponadto modele akumulatorowe nie wykorzystują paliwa, nie emitują szkodliwych dla środowiska spalin, ale wykorzystują efektywne ogniwa stworzone przez specjalistów Greenworks. Wyposażone w akumulatory o napięciu 40 V lub 60 V oraz najwyższej jakości łańcuchy i system automatycznego smarowania łańcucha, radzą sobie ze ścinką nawet dużych drzew.

Przed rozpoczęciem pracy z pilarką należy oczyścić ją z zanieczyszczeń, które mogły pozostać na urządzeniu po uprzednio wykonanej pracy. Następnie trzeba sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić olej w zasobniku – nie należy przy tym przekraczać zaznaczonego maksymalnego poziomu. Jeśli krople oleju znalazły się na którymś z elementów urządzenia, należy je wytrzeć do sucha. Po upewnieniu się, że łańcuch pilarki jest odpowiednio naciągnięty, można podłączyć akumulator i przystąpić do pracy.

Pilarka akumulatorowa zapewnia wydajność pracy porównywalną ze swoimi spalinowymi odpowiednikami. Nie wymaga każdorazowego kontrolowania stanu paliwa w baku, nie generuje spalin, a także pracuje ciszej i generuje mniej drgań niż modele spalinowe.

Tak, nożyce do żywopłotu ulegają stępieniu na skutek wykonywanej pracy, podobnie, jak ma to miejsce z nożami kosiarek. Oczywiście firma Greenworks zapewnia możliwość zakupu nowych nożyc, przez co zawsze można cieszyć się pracą na najwyższym poziomie.

Większość nożyc do żywopłotu jest standardowo wyposażona w obrotowy uchwyt (rączkę) dzięki której można zmieniać kont cięcia. Przez to praca może być bardziej dokładna i komfortowa. Z myślą o wygodnym i pewnym cięciu żywopłotu pod różnymi kątami powstały nożyce GD60HT – model ten wyposażono w obrotową głowicę, zapewniającą maksymalną wygodę i precyzję cięcia.

Praca z wysokimi żywopłotami wymaga urządzeń, które zapewniają odpowiedni zasięg. W takim przypadku doskonale sprawdza się wyposażone w 3-częściowy wysięgnik (do 2,4 m wysokości) urządzenie G40PSH, łączące w sobie funkcje pilarki i nożyc do żywopłotu.

Zarówno kosa jak i podkaszarka służą pielęgnacji trawników. Podkaszarka doskonale sprawdza się przy koszeniu traw wokół drzew, ogrodzeń i miejsc trudno dostępnych dla kosiarki, a koszenie odbywa się za pomocą żyłki przymocowanej do obracającej się głowicy. Z kolei kosa elektryczna to urządzenie zaprojektowane z myślą o dużych, nieco dzikich ogrodach, których nie pielęgnuje się systematycznie. Kosy mogą posiadać giętki wał współpracujący z głowicą żyłkową lub wał sztywny, pozwalający na montaż tarczy zębatej lub noży.

Tak. Podkaszarka to urządzenie stworzone z myślą o koszeniu trawy w miejsca trudno dostępnych dla tradycyjnej kosiarki i wymagających wysokiej precyzji cięcia. Przykładem niech będzie model G24LT30MK2, wyposażony w moduł krawędziarki - obracane kółko na osłonie podkaszarki, dzięki któremu możemy łatwo i szybko przycinać jak od linijki.

Pielęgnacja okolic rabatek wymaga szczególnie precyzyjnego działania, w czym podkaszarka okazuje się niebywale pomocna. Pozwala kosić trawę w miejscach trudno dostępnych, a wygodna regulacja prędkości sprawia, że cały proces odbywa się z odpowiednią siłą. Podkaszarki są wyposażone w specjalny metalowy uchwyt znajdujący się przy osłonie dolnej podkaszarki. Ten przy odpowiednim położeniu bezpiecznie odchyla drobne kwiaty na bezpieczna odległości od średnicy koszenia podkaszarki.

Takie rozwiązanie wykorzystano w przypadku jednego modelu – GD40BV, łączącego funkcję dmuchawy i odkurzacza z funkcją mulczowania. Lekkie i wygodne urządzenie zapewnia komfortową i efektywną pracę dzięki bezszczotkowemu silnikowi, amortyzowanemu uchwytowi i opcji regulacji prędkości. Dmuchawa mulczuje w przedziale 10:1, co sprawia, że od razu mamy do czynienie z przygotowanym naturalnym nawozem lub też w łatwy sposób ograniczamy ilość odpadów do wyrzucenia.

W funkcję boost wyposażono dwa modele dmuchaw Greenworks, operujące na akumulatorach o największym możliwym napięciu 60 V. Pojemne ogniwa dmuchaw GD60AB i GD60BPB umożliwiają zastosowanie wzmocnionego wydmuchu (prędkość powietrza ok. 225 km/h), co pozwala na efektywniejsze, ale skracające czas pracy urządzenia, odkurzanie. Dlatego też wykorzystanie opcji boost poleca się przy odkurzaniu wyjątkowo wymagających części ogrodu.

SRS, czyli Smart Response System, to innowacyjne rozwiązanie Greenworks stosowane w myjkach ciśnieniowych z wymiennymi dyszami. System automatycznie rozpoznaje, jaka dysza jest obecnie w użyciu i dopasowuje do niej moc tak, by zapewnić użytkownikowi maksymalną wydajność urządzenia.

Gdy mówimy o maksymalnej temperaturze wody, to w przypadku myjek ciśnieniowych mamy na myśli temperaturę cieczy dostarczanej do myjki. Najczęściej wykorzystuje się wodę zimną, ale jeśli wąż jest podpięty np. do kranu z wodą ciepłą, jej temperatura nie może przekroczyć ustalonej przez producenta wartości dla danego modelu – w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia podzespołów urządzenia.

Pompy myjek ciśnieniowych Greenworks wykonano z wysokiej jakości aluminium, co zapewnia najwyższą trwałość i niską awaryjność urządzeń. Wykorzystanie aluminium w pompach myjek Greenworks pozwala na pracę także z ciepłą wodą o temperaturze 40℃, a nawet 60℃, jak w przypadku modelu G70.

Nasze produkty

Otoczenie domu wymaga regularnej troski – porządkowania, zamiatania, przycinania, wycinania, czyszczenia. Poznaj innowacyjne narzędzia akumulatorowe Greenworks – ekologiczne wsparcie w pielęgnacji zieleni.

zobacz nasze produkty

Baterie

Dlaczego jesteśmy innowacyjni? M.in. dzięki naszym wydajnym i długo działającym bateriom zaprojektowanym od A do Z w siedzibie Greenworks.

czytaj więcej

Myjki
ciśnieniowe

Duża moc, wysokie ciśnienie i efektywność, dzięki której praca wokół domu staje się czystą przyjemnością. Poznaj nasze myjki ciśnieniowe.

czytaj więcej

Newsletter


Ogrodowe porady i aktualne promocje – już teraz zapisz się do newslettera Greenworks

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez LŁ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. w celach marketingowych zgodnie z podanymi warunkami w klauzuli informacyjnej oraz przesyłanie ich na podany przeze mnie adres e-mail.

Masz sklep lub hurtownię?

Zostań partnerem Greenworks.